Za 3 sekundy zostaniesz przekierowany na Naszą nową stronę.

Możesz również kliknąć w przycisk poniżej:

PRZEJDŹ DO NOWEJ STRONY →
Z życia szkoły!
Oferta Szkoły Podstawowej nr 3

Dyrektor prosi zainteresowanych Rodziców zapisaniem swoich dzieci do klasy 4 i 7 Szkoły Podstawowej Nr 3 o deklarację woli, którą należy złożyć w sekretariacie szkoły. 

  Pobierz wniosek – dotyczy klas 4 i 7

 

Rekrutacja do klasy 1

Rodzic wypełnia wniosek dostępny na stronie
sp-kalisz.nabory.pl ,
podpisany wniosek składa w sekretariacie szkoły wraz z kopią aktu urodzenia dziecka i 2 zdjęciami legitymacyjnymi.

W przypadku jakichkolwiek trudności w obsłudze systemu elektronicznego prosimy zgłosić się do sekretariatu szkoły.

rek

Oferta:

klasa 1

- praca z użyciem iPadów z aplikacjami dostosowanymi dla najmłodszych

- dodatkowe godziny j.angielskiego prowadzone przez specjalistów od dwujęzyczności i konwersacje z native speakerem z USA,

klasa 4

- nauka w nowoczesnych pracowniach i laboratoriach językowych, zajęcia z podstaw programowania z wykorzystaniem iPadów  IMG_0442male

- dla chętnych dodatkowe zajęcia przygotowujące do nauki dwujęzyczności

 

klasa 7

- klasa dwujęzyczna, 6 godzin tygodniowo j. angielskiego, w tym konwersacje z native speakerem z USA

- e-klasa z dodatkowymi zajęciami z informatyki lub zajęciami z bloku matematyczno-przyrodniczego do wyboru

Klasy pracować będą metodą WebQuest z wykorzystaniem iPadów.

Trenerzy tańca Ośrodka Działań Twórczych prowadzić będą zajęcia taneczne dla wszystkich grup wiekowych.

 

Szkoła Podstawowa nr 3 ma blisko 130 – letnią tradycję, ale jej pracownicy dokładają starań, żeby była to placówka nowatorska i nowoczesna.

Od czterech lat kształcimy się w nauczaniu dwujęzycznym, czyli wybrane przedmioty wykładane są w języku polskim i angielskim oraz uczymy ucznia odpowiimage003edzialności za własny rozwój, pracując metodami webQuestu i realizując projekty międzynarodowe. Pierwszaki zapraszamy do nowo utworzonych pracowni z tablicami interaktywnymi i iPadami, które będą ułatwiać najmłodszym zdobywanie wiedzy i umiejętności na poziomie dostępnym dla nich we współczesnym świecie.

 

 

Uczniów klas IV i VII zapraszamy do pracy w doskonale przygotowanych pracowniach przedmiotowych: językowych, informatycznych, biologicznej z mikroskopem dla każdego ucznia, chemicznej wyposażonej w dygestorium, fartuchy i gogle dla każdego ucznia, fizycznej itp. i do nauki nowoczesnymi metodami webQuestu przy użyciu iPadów i aplikacji Apple.niem09niem05

Dbamy o zdrowie naszych podopiecznych, co roku odbywają się w naszej szkole Tygodnie Zdrowia pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza podsumowujące wszystkie działania prozdrowotne wynikające z realizacji zadań Szkoły Promującej Zdrowie. image002W szkole prężnie działają Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne oraz Szkolne Koło Rowerowe, które oferują uczniom rajdy i wycieczki umożliwiające aktywne spędzanie wolnego czas.

 

 

 

 

Przy realizacji działań prozdrowotnych wspierają nas tancerze Ośrodka Działań Twórczych, którzy prowadzą w specjalnie przygotowanej sali lustrzanej dodatkowe nieodpłatne zajęcia taneczne dla chętnych uczniów. image001W trosce o wszechstronny rozwój fizyczny uczniów zostały też utworzone siłownia dla chłopców i salka fitness dla dziewcząt.

 

 

 

Szkoła jest bezpieczna – posiadamy monitoring całego obiektu wewnątrz i zewnątrz oraz ochronę fizyczną. Jest też przyjazna i otwarta dla rodziców i uczniów. Nasz dziennik elektroniczny umożliwia przekazywanie systematycznych wiadomości na temat postępów oraz wskazówek do prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych. Wyremontowane wnętrza oraz przytulna stołówka, w której podawane są dwudaniowe obiady gotowane w szkolnej kuchni umożliwiają uczniom komfort i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie w szkole podczas popołudniowych dodatkowych zajęć.DSC04270