Za 3 sekundy zostaniesz przekierowany na Naszą nową stronę.

Możesz również kliknąć w przycisk poniżej:

PRZEJDŹ DO NOWEJ STRONY →
Z życia szkoły!
WYCIECZKA AUTOKAROWA DO WROCŁAWIA

29 maja 2017 r. grupa 47 uczniów z naszej szkoły udała się pod opieką pań:A. Jangas, A. Kowalskiej i E. Wielgórskiej na wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem programu było zwiedzenie ZOO i Ogrodu Japońskiego.

Uczniowie mieli możliwość poznania fauny i flory wrocławskiego Afrykarium, które stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, prezentujące Morze Czerwone, Afrykę Wschodnią, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów, dżunglę nad rzeką Kongo. Z kolei spacerując po Parku Szczytnickim, gimnazjaliści podziwiali piękną, multimedialną fontannę w zielonej pergoli. Przeszli obok Hali Ludowej, wpisanej na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i udali się dalej, by sfotografować kwitnącą obficie o tej porze roku florę Ogrodu Japońskiego, który stał się wrocławską namiastką kultury Kraju Kwitnącej Wiśni i popularnym miejscem spacerów wrocławian i turystów. Oprócz kilkuset gatunków oryginalnych roślin, drzew, krzewów i kwiatów znajdują się tam -wzorowane na japońskich budowlach-brama i pawilon herbaciany. Jedną z atrakcji tego terenu jest staw z olbrzymimi karpiami oraz innymi gatunkami ryb. Ponadto w ogrodzie często organizowane są pokazy parzenia herbaty, koncerty i imprezy plenerowe.

Uczestnicy wycieczki, choć trochę zmęczeni upałem i zwiedzaniem, bardzo zadowoleni, z niezapomnianymi wrażeniami wrócili do Kalisza.