Za 3 sekundy zostaniesz przekierowany na Naszą nową stronę.

Możesz również kliknąć w przycisk poniżej:

PRZEJDŹ DO NOWEJ STRONY →
Z życia szkoły!
Wycieczka do USA

7 czerwca br.uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz zaproszeni na konkurs ze szkół podstawowych mieli okazję odbyć „wycieczkę” do Stanów Zjednoczonych, przemierzając szkolne korytarze i zwiedzając stoiska przygotowane przez gimnazjalistów.

Został  w tym dniu w naszej szkole przeprowadzony Konkurs Języka Angielskiego dla klas szóstych szkół podstawowych oraz zorganizowany Dzień  Języka Angielskiego dla uczniów Gimnazjum nr 2. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z  czterech szkół podstawowych (SP 2,  SP 10, SP 11, SP 21). Pierwsze miejsce zajął Kacper Adamczyk, uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Kaliszu, drugie miejsce- Dominik Stanisławek (SP 10), trzecie miejsce – Eliza Nowak (SP 10). Oprócz zwiedzania stanowisk wszyscy mieli okazję posłuchać piosenek w języku angielskim, skosztować typowych amerykańskich potraw (hot dogs,  peanut butter jelly sandwiches, brownies) wykonanych przez gimnazjalistów oraz wysłuchać prezentacji pana Paula Hackinga, naszego amerykańskiego nauczyciela. Cała impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz indeksy do klasy dwujęzycznej na kolejny rok szkolny.